Grécko

Grécko

Ste tím z Grécko a chcete sa zapojiť do Climate Detectives?

Termíny a míľniky 

Klimatickí detektívi pre deti je otvorená od od 22. septembra 2023 do 25. apríla 2024.

Pozri nižšie fázy Climate Detectives pre Grécko
Otvorí sa 22/09/2023
Fáza 1

Zaregistrujte svoj tím a zdieľajte podrobnosti o pláne vyšetrovania

11/10/2023
18:00 - 20:00 EET
Kurz odbornej prípravy učiteľov

Úvod do Climate Detectives (fázy, časová os) a základné nástroje Sentinel Hub EO Browser.

10/11/2023
18:00 - 19:00 EET
Kurz odbornej prípravy učiteľov

Prax s prehliadačom Sentinel Hub EO Browser - Vyhľadávanie a analýza údajov EO.

01/12/2023
Termín na predkladanie žiadostí

Termín, do ktorého musia tímy predložiť svoj plán vyšetrovania.

12/12/2023
Spätná väzba od odborníkov

Tímy dostanú spätnú väzbu od odborníkov na vesmír.

Medzifáza
Fáza 2

Preskúmajte svoj problém, zozbierajte a analyzujte údaje a vyvodzujte závery.

Uzávierka na predkladanie žiadostí 10/04/2024
Fáza 3

Odoslať a podeľte sa o svoj projekt a závery na climatedetectives.esa.int.

Vzdelávacie a oslavné podujatie
Záverečné podujatie

Tímy vybrané národnými organizátormi budú pozvané na vzdelávacie a oslavné podujatie na pracovisku ESA v máji 2024.

Registrované tímy


Názov tímu Škola Mesto Odznak

Βμάδα

1ο Πειραματικό Δ.Σ. Αλεξανδρούπολης

Αλεξανδρούπολη

ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΑΞΗ

18 NEMÔŽEŠ SA NA TO POZRIEŤ?

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Τα σαΐνια

1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου

Πτολεμαΐδα

Οι μυστικοί πράκτορες της Α΄

Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ιάσμου

Ίασμος Ροδόπης

Vtáky vo vzduchu

1. základná škola Nea Ionia

Nea Ionia

B1

1. základná škola Oreokastro

Oreokastro

ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΓΙΓΑΝΤΕΣ

1. materská škola v Kalampaki

kalampaki drámy

Λευκοί Παρατηρητές Α4 πρωινού τμήματος

3ο Νηπιαγωγείο Ιωαννίνων

Ιωάννινα

6. ročník

5. základná škola Larisa

Larisa

Μικροί ερευνητές του Α5

3ο Νηπιαγωγείο Ιωαννίνων

Ιωάννινα

Špeciálne deriváty

2ο Πειραματικό Δημοτικό σχολείο Σαμου

Σαμος

Προστάτες του Πλανήτη

11ο Δημοτικό Σχολείο

Βόλος

Skauti STEM

1. námorní skautiN.Anchialos

Νέα Αγχίαλος Βόλου

Πεφταστέρια

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Νίκαια - Λάρισα

Α2

11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΙΓΑΛΕΩ

Klimatické pandy

2. predškolská trieda Afeton - Syki

Volos

Misia Appolo B2

6o Δ.Σ. Κομοτηνής

ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Lietajúci vedci

5. materská škola Farsala

ΦΑΡΣΑΛΑ

Klimatické podmienky - spolužiaci

1. materská škola Drámy

ΔΡΑΜΑ

SKALNÍ ROBOTI

ROBOTIKA KARDITSA

KARDITSA

Strážcovia Gaie

5. gymnázium Kalamatas

Kalamata Grécko

Detektívi Dokos

Menšinová škola Dokos

Komotini

Klimatickí detektívi

1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΒΑΛΑΣ

Klimatickí detektívi z Rodopoli

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ

ΑΤΤΙΚΗ

Zelený tím Klooz

1. základná škola v Chalandri

Atény

Οι Ντετέκτιβ του Κιλκίς

5ο Δημοτικό Σχολείο

Κιλκίς

Zmenárne

ENEEGYL

Dráma

Πανόπτης 1

6. stredná škola Kalamaria

Solún

Πανόπτης 2

6. stredná škola Kalamaria

Solún

Οι Detectives του Ε1

2ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

ΒΑΘΥ, ΣΑΜΟΣ

Μικροί ερευνήτες

3ο Γυμνάσιο Τρίπολης

Τρίπολη

Trieda A3

1ο ΕΠΑΛ Δράμας

Δράμα

Πανόπτης3

6 ΓΕΛ Καλαμαριάς

Solún

Ερευνητές Νο6

6ο Νηπιαγωγείο Ξάνθης

Xanthi

OLEA

1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ "ΒΥΡΩΝ ΣΙΒΟΛΑΠΕΝΚΟ"

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

"Μικροί μετεωρολόγοι"

Νηπιαγωγείο Μερόπης

Οιχαλία

Astroguys

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

SPACETIME

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

Ochrancovia planéty

30ο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων

Τρικαλα

Climate Detectives z Rodopolisu

Materská škola Rodopolis

Rodopoli Attica

Οι βιώσιμοι

3ο Γενικό Λύκειο Τρίπολης

Τρίπολη

ΑΣΤΕΡΑΤΗ ΤΑΞΗ

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΔΡΑΜΑ

5. trieda

Chalikas

Mytiléna

Geológovia

1st Experimental Hight Scool of Chania

Chania

ΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΤΗΣ ΜΗΛΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΩ ΜΗΛΙΑΣ

ΚΑΤΩ ΜΗΛΙΑ ΠΙΕΡΙΑΣ

SIDaF (Satelitné vyšetrovanie povodní v Danieli)

7. experimentálne gymnázium Trikala

Trikala

Detektívi DELTA EVROS

1. experimentálna škola v Alexandrupoli

Alexandroupoli

Svätí

1. GEL AGIOU ATHANASIOU

Agios Athanasios

Pozorovatelia oblohy

2. základná škola Aigio

Aigio

SILVERAIN

3. stredná odborná škola ARGYROUPOLIS

ARGYROUPOLIS - ATÉNY

MIA ΣΤΑΓΟΝΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Experimentálna stredná škola Larissa

ΛΑΡΙΣΑ

Α1 - Α2 & BG1 - BG2

1ο EPAL Moiron

Moires

Ekologické úsmevy

32. základná škola v Pireu

Pireus

Zelení bojovníci

8. základná škola Chaidari

CHAIDARI ATTICA

Κυβερνοπροφήτες

3ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης

Αλεξανδρούπολη

Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 1ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ

1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΛΑΡΙΣΑ

Meligala climate detectives

Škola Meligala Demotiko

Meligala

KAMPANI KLIMATICKÍ INŠPEKTORI

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ

ΚΑΜΠΑΝΗ

5. trieda Ano Syrou

Dimotiko Sholeio Ano Syrou

Ermoupoli Syrou

5. trieda Ermoupoli

5o Dimotiko Sholeio Ermoupolis

Ermoupoli Syrou

BSMDCRW

8. ZÁKLADNÁ ŠKOLA SYKIES

Solún

ΕΞΥΠΝΟΠΟΥΛΙΑ

43ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

Heraklion

Ομάδα Δ1

4ο Δημοτικό Κορυδαλλού

Κορυδαλλός

Flinstonovci

32. základná škola v Pireu

Pireus

Κυνηγοί των Πράσινων Μυστηρίων

29ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη

Οι απίθανοι

11ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

BΟΛΟΣ

Λίγη χαρά, λίγη λύπη και μπόλικη αγάπη

18ο Νηπιαγωγείο Ιωαννίνων

Ιωάννινα

Malé sherlocky

Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ιάσμου

Ίασμος - Ροδόπης

ΤΜΉΜΑ 3

22 ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Ioannina

KAMPANI KLIMATICKÍ DETEKTÍVI

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ

ΚΙΛΚΙΣ

9. PrimTrip Climate Detectives

9. základná škola v Tripolise

Tripolis

EcoExplorers

Základná škola Sitohori

Sitohori

Vtáčí strom Lygia

Materská škola Lygia

Lefkada

Ekologický tím 32

32. materská škola Solún

Θεσσαλονίκη

Astrokids

1. materská škola Lagyna

Lagadas Thessaloniki

Clima-teens

1. gymnázium v Polichne

Solún

mago ultra

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

E3 BioDetektivovia - 3. základná škola Nea Eryhraia

3. základná škola Nea Erythraia

Αθήνα

ST1- Včelí záchranári - 2. p.s. Nea Erythraia

2. základná škola Nea Erythraia

Αθήνα

Hrdinovia opeľovačov

2. základná škola Nea Erythraia

Αθήνα

Trieda C / Γ τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

Trieda D / Δ τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

Trieda E / Ε τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

Ερευνητές του Γ1

5ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού

Κορυδαλλός

cosmokids

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

Astropeppa

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

astro-ten-y-os

8o Δημοτικό Σχολείο Συκεών

Θεσσαλονίκη

Oixalia Climate Detectives Kids

Νηπιαγωγείο Μερόπης

Oichalia

Ε2 τάξη

2ο Πειραματικό Δημοτικό Σάμου

Βαθύ, Σάμου

Τα μικρά αστέρια

Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ιάσμου

ΙΑΣΜΟΣ

Χουρχουροομάδα Θεσσαλονίκης

20. materská škola v Solúne

Solún

potomstvo

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

mago ultra II

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

potomstvo II

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

ΠΟΥΜΑ

6ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΟΛΙΧΝΗΣ

Θεσσαλονίκη

Alica v krajine zázrakov

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

4 pre ročné obdobia

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

Ήρωες της Ανακυκλωσης

Διαπολιτισμικό Δημοτικό Ιάσμου

ΡΟΔΟΠΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

A Class / Α τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

Trieda B / Β τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

Trieda F / Στ τάξη Δ.Σ.Φίλιπποι Καβάλας

Základná škola Philippi

Kavala

outsideri

9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

Alica v krajine zázrakov II

9o Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

cestujúci

9o Γυμνάσιο Καλαμαριάς

Solún

Β τάξη ερευνητών

1. základná škola Oreokastro

Oreokastro

Mapa tímov krajín


Viac informácií od vášho národného organizátora

Zdroje vo vašom jazyku:

Astro farmár

Stručný opis:V tomto súbore šiestich aktivít budú žiaci skúmať, ktoré faktory ovplyvňujú rast rastlín, a dávať tieto faktory do súvislosti s...